Poradíme Vám tel.: 608 100 544

Pro zadání dotazu odešlete uvedený formulář nebo volejte +420 608 100 544 – pondělí až pátek od 8 hod. do 17 hod.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (Uveďte, prosím, svoji e-mailovou adresu, protože na každý Váš dotaz odpovídáme individuálně e-mailem)

Vaše otázka

12+48=? 

Nejčastější otázky


Otázka

Kde si mohu přípravek INDOL-IN zakoupit či objednat? Lze ho koupit i bez receptu? Je dostupný v lékárnách?

Odpověď: Přípravek INDOL-IN je dostupný bez receptu, objednat si je můžete v kterékoliv lékárně, kamenné či internetové.Další možností je využít eshop výrobce.


Otázka

Je mi 32 let a už 5 let mám fiboradenom, který se změnil za posledních 6 měsíců na fibrocystu a zvětšil o 10 mm, takže teď má 31 mm.K němu mi přibili další dva malé uzlíky. Příští měsíc mám mít operaci. Dozvěděla jsem se o preparátu INDOL IN, ale teď mám chřipku a užívám antibiotika. Mohu užívat INDOL-IN s anitibiotiky? Bude to v mém případě účinkovat? Díky za odpověď, Petra

Odpověď: INDOL-IN lze užívat i v kombinaci s antibiotiky. Pokud jste již k operaci objednaná, absolvujte ji a INDOL-IN užívejte až po ní.


Otázka

Už více jak tři roky se snažím otěhotnět. Můj gynekolog mi doporučil začít užívat INDOL-IN a tak jsem se dívala na webové stránky. Zajímalo by mě ale, jestli je na moje problémy lepší GRAV-IN nebo INDOL-IN. Také jestli se dají oba produkty kombinovat?

Odpověď: Ve Vašem případě bych neváhala s užíváním GRAV-INu. GRAV-INu obsahuje stejnou účinnou látku(Indol -3-karbinol) jako INDOL-IN a navíc je obohacený o přidaný Zinek a vitamín B6.


Otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptala, kolik asi přibližně stojí mamografické vyšetření v ČR? Děkuji předem za Vaší odpověď

Odpověď: Dobrý den, cena za mamograf.vyšetření se pohybuje kolem 500-600 Kč,cena ultrazvukového vyšetření kolem 300 Kč. Někdy je obě vyšetření nutné zkombinovat.


Otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je vhodné při užívání přípravku INDOL-IN, pít zároveň bylinné čaje, nebo raději čaje vysadit, aby nedošlo ke snížení účinku INDOL-INu. Děkuji moc za Vaši odpověď.

Odpověď: V případě pití bylinných čajů dle návodu a doporučeného množství nemá na účinek INDOL-Inu žádný vliv a tedy se nemusíte obávat.


Otázka

Dobrý den, ráda bych zkusila s INDOL-IN bojovat s myomy vrostlými do děložní stěny. Nebude na závadu, když kvůli pracovním zaneprázdnění vezmu všechny dvě-tři tablety najednou večer? Děkuji za odpověď

Odpověď: Tuto změnu dávkování nedoporučujeme,jednak neudržíte potřebnou kontinuální plazmatickou hladinu Indol 3 karbinolu a pak také můžete zbytečně trpět nárazovou plynatostí.


Otázka

Dobrý den, prosím o Vaši radu, před rokem jsem prodělala gyn. operaci při které mi byla odstraněna cysta na vaječníku.Pak mi lékařka předepsala hormonální antikoncepci, začaly problémy, které dříve nebyly. Neustálé výtoky, špinění a menzes trvající 12 dnů (dříve 6 dnů), apod. Vyzkoušela jsem v průběhu roku čtyři druhy tabletek, ale obtíže přetrvávají, chtěla jsem přestat horm. antikoncepci užívat, ale lékařka trvá na zaléčení po zákroku. Pomohlo by mi užívání INDOLU-IN? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Pokud se rozhodnete užívat INDOL-IN, pak optimální dávkování je 2 kapsle denně po dobu minimálně 3 lépe však 6 měsíců.


Otázka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je pro muže nebezpečný vir HPV. Pro ženy už vím. Moje přítelkyně mi našla asi 4 bradavičky u kořene penisu. Chtěl bych vědět,jak mám nyní pokračovat?? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, HP virus na kůži penisu není nebezpečný, nemůže Vám způsobit rakovinu, ale bradavičky se mohou množit rychlostí blesku, takže doporučuji co nejdříve navštívit urologa, dermatologa nebo chirurga a nechat si je odstranit.


Otázka

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Už delší dobu mám problémy s výtokem, silným a svědivým..mám dosti nepříjemné pobolívání v podbřišku, pří sezení mě pravděpodobně v oblasti vaječníků a třísel něco tlačí. Před nedávnem se mi objevily drobné bradavičky. Je mi 27 let a nikdy jsem neměla heterosexuální pohlavní styk, jsem lesbička. Děkuji vám.

Odpověď: Zevní bradavičky mohou být kondylomata, přenášejí se jakýmkoli, tedy i lesbickým stykem, dají se odstranit chemicky, chirurgicky nebo laserem.Co se týče výtoku a bolestí v podbřišku musela bych znát výsledek stěrů, přesněji se bohužel bez znalosti výsledků vyšetření nelze vyjádřit. Určitě navštivte svého gynekologa.


Otázka

Dobrý den,v červnu mi vyšel špatně stěr, na další mám jít za týden. Lékař mi řekl, že zatím nemusím mít strach. Nerozumím pojmům PAP a CIN, můžete mi říct co znamenají? Mohou za můj špatný stěr záněty a výtoky, kterými trpím? Lékař mi to akorát řekne, ale nijak neléčí. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Změny ve stupnici CIN a PAP bývají označovány i římskými číslicemi I-IV a značí závažnost cytologických změn, I znamená normu, IV těžké změny. opakované záněty mohou zhoršovat výsledek CIN a PAP vyšetření, proto je nutno je pečlivě léčit.


Otázka

Prosím o informaci: včera mi byl proveden při preventivní gynekologické prohlídce stěr pro cytologický rozbor. V minulosti jsem bojovala s výtokem. V současnosti mám relativní klid, ale po přečtení níže uvedených příspěvků a článků o kvasinkách, které zřejmě výtok způsobovaly, jsem nabrala podezření na nakaženi HPV. Je tento stěr podroben i testu na HPV automaticky? Ujišťuje výrok, že je rozbor v pořádku i negaci výskytu HPV? Jestliže ne, jak postupovat dále? Je to záležitost vyléčitelná a jak léčba probíhá?? Děkuji

Odpověď: Testování na HPV virus není součástí preventivního cytologického stěru, na žádost lze provést speciální stěr z čípku s detekcí na HP viry, test je nehrazen pojišťovnou a stojí kolem 250 Kč. HP virus obecně přežívá v organizmu roky,většina jeho podtypů je však nezávažných, jen asi 4 způsobují rakovinné změny.Podtyp viru se dozvíte z výsledku HPV typizace.


Otázka

Dobrý den, při vyšetření mamografie mi byla zjištěna oválná anechogenní cysta 18 x 12 mm, asymetrie žlázy, vpravo až TAbár V, a moji gynekoložkou mi byl doporučen Indol 3 karbinol. Chci se zeptat, pokud si vezmu dvouměsíční kůru INDOLU-IN, jak často / za jak dlouho / můžu tuto kůru opakovat, případně jak dlouho se dá INDOL-IN užívat? Děkuji

Odpověď: V případě, že se rozhodnete pro užívání, pak minimální doba je 3 měsíce, lépe však 6 měsíců. Poté znovu kontrolu u gynekologa. INDOL-IN se dá užívat i nepřetržitě, pokud to situace vyžaduje.


Otázka

Dobrý den, byla jsem odstranit genitální bradavice. Proto se chci zeptat, jestli by užívání INDOL-IN uzdravilo mě i mého přítele. Doktoři tvrdí, že je přítel zdravý, ale já jsem s nikým jiným ještě nespala. Kde by si přítel mohl nechat udělat testy na HPV vir? Jak velká je pravděpodobnost, že po odstraněni bradavic se mi znovu objeví? dekuji za odpověď

Odpověď: HPV testace je u mužů velmi problematická a často vychází falešně negativní. Pokud máte všechny bradavice odstraněny, můžete užívat INDOL-IN, a to oba s přítelem. Vir může v kůži a sliznicích bohužel přetrvávat roky, takže při jakémkoli imunitním oslabení může dojít k opětovnému výsevu. Naštěstí to nebývá pravidlem.


Otázka

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dávkování INDOL-IN. Vážím 65 kg., a lékař mi Indol 3 karbinol doporučil kvůli výskytu cysty 55 x 40 mm, která se objevila po vysazení HA. Máte napsáno, že se doporučuje užívat 2 kapsle denně. Nevím však, jestli tedy 1 tabletu ráno a 1 tabletu večer, či 2 tablety naráz? Děkuji a věřím že mi Váš I3C pomůže, ráda bych s přítelem miminko :-) děkuji

Odpověď: INDOL-IN se užívá 1 kapsle ráno a 1 kapsle večer, ideálně vždy 5-10 minut před jídlem. V případě, že vaše tělesná hmotnost je vyšší než 75 kg užívejte 3 kapsle denně, 1 kapsli ráno, 1 kapsli v poledne a 1 kapsli večer.


Otázka

Dobrý den,
mám kondylomata, doktorka mi předepsala roztok Verrumal. Dočetla jsem se že to způsobuje vir HPV proto si chci zakoupit INDOL-IN na posílení mé imunity. Mám stálého partnera on žádné příznaky nemá, ale co když může také vir HPV mít. Může i on na posílení imunity INDOL-IN užívat nebo je to výhradně pro ženy. Děkuji za odpověď

Odpověď: INDOL-IN je v podstatě čistá účinná látka Indol-3-karbinol, a opravdu není pouze pro ženy, užívá ho i hodně párů. Mimo jiné je také velmi silný antioxidant. Níže jsem Vám vypsala princip účinku HPV a i když máte stálého partnera, není vyloučeno, že si předáváte HPV.
K HPV – jeho latentní forma může v těle přetrvává roky bez subjektivních a objektivních příznaků, aniž by se jakkoli projevilo. Jsou dva typy – HPV s nízkým rizikem (HPV low risk-6,11,42,43,44), zde se mohou objevit genitální bradavice a benigní změny, ale nejsou nijak nebezpečné a potom HPV s vysokým rizikem (HPV high risk – 16,18,31,33, 35,45,56) a to už jsou, bohužel, prekancerózy, které mohou vést opravdu až k větším problémům, jak u mužů, tak u žen.
Bohužel, ženy tímto trpí více, muži jsou přenašeči. K přenosu většinou dochází, jakmile nastane fáze pohlavního života a to u cca 90% naší populace. Aby se zabránilo opakovanému přenosu mezi partnery, je zapotřebí zodpovědnosti obou partnerů a společný postup proti HPV infekci.


Otázka

Je možné brát současně s přípravkem INDOL-IN také antibiotika? Děkuji za odpověď

Odpověď: INDOL-IN nemá žádnou prokázanou kontraindikaci na antibiotika.